AkupunkturaCzym jest akupunktura:
Akupunktura to forma stymuloterapii skórnej, w której poprzez działanie na odpowiednie pole lub ściśle określone punkty uzyskuje się oczekiwany efekt leczniczy. Jest kilka teorii leczniczego działania akupunktury. Do najszerzej uznawanych należy zaliczyć dwie z nich:
Działanie na materię fizyczną: Nakłuwanie powoduje stymulację receptorów umiejscowionych w zakończeniach nerwowych skóry, mięśni i ścięgien. Powstałe bodźce biegną do ośrodków zarządzających czynnością poszczególnych narządów. Dochodzi do usprawnienia zakłóconej czynności układu
Tradycyjna teoria akupunktury: Zakłada ona istnienie w organizmie dwóch energii: 1. wewnętrznej złożonej z dwóch składników: ziemskiego (przetworzonego pokarmu) oraz kosmicznego (tlenu i powietrza). W każdym organizmie jest 12 głównych meridin, które z jednej strony wchodzą w kontakt z organizmem, a z drugiej poprzez punkty aktywne akupunktury, ma kontakt ze środowiskiem. Energia ta ochrania narządy, przechodząc kolejno przez meridiany yin i yang oraz posiada swój maksymalny i minimalny potencjał zależny od pory dnia.
2. specyficznej enegii qi: powstaje ona w nadnerczach. Krąży drogami noszącymi nazwę meridian cudownych. Działając na jej punkty uzyskuje się efekty terapeutyczne w chorobach przewlekłych z równoczesnym osłabieniem.
Akupunktura to rodzaj leczenia poprzez złożony mechanizm. Działanie na wybrane spośród 361 ściśle określonych punktów uruchamia mechanizmy związane z szeregiem zjawisk natury odruchowej i fizycznej. Jest to także działanie na energię biopola, które steruje procesami życiowymi. Dzięki działaniu akupunktury można zmniejszyć podawanie leków lub nawet całkowicie wyeliminować farmakoterapię z leczenia. Dzięki temu przy prawidłowym stosowaniu tej metody, nie stwierdza się negatywnych objawów ubocznych, natomiast uzyskuje się znaczną skuteczność leczniczą.
Zastosowanie akupunktury:
Podajemy Państwu schorzenia najczęściej leczone akupunkturą. Należy jednak pamiętać, że dzięki oddziaływaniu na cały organizm człowieka, można używać tej terapii w większości schorzeń, a także w celach relaksacyjnych.
- nerwobóle międzyżebrowe
Choroby internistyczne: - choroby na podłożu immunologicznym - alergie - zapalenie oskrzeli - moczenie bezwiedne i moczenie nocne
Choroby ginekologiczne:
Choroby endokrynologiczne: - miażdżyca tętnic kończyn dolnych - zapalenie żył - obrzęki limfatyczne
Choroby dermatologiczne: - łuszczyca
Choroby laryngologiczne: - u ludzi starszych - stres - zaburzenia koncentracji
Zapraszamy do naszych specjalistów:
|
Rejestracja online...
Mapa dojazdu |